Kawa bezkofeinowa

Czy kawa bezkofeinowa szkodzi?

Kawa jest bardzo popularna wśród rożnych grup wiekowych i nie ma się, co dziwić ponieważ ten właśnie napój pozwoli rozbudzić nie po ciężkiej nocy, czy też męczącym dniu. Kofeina niestety nie wpływa na cały nasz organizm dobrze, dlatego też obecnie na popularności zyskuje kawa bezkofeinowa ze strony www.bee.pl. Ten właśnie napój, możemy na polskim rynku znaleźć w wielu różnych rodzajach. Kawa bezkofeinowa, różni się od kawy zawierającej kofeinę, zarówno kolorem, zapachem, jak również smakiem. Zdecydowanie najbardziej na aromat kawy, wpływ ma proces palenia,   jednakże nie zmienia to faktu że kawa bezkofeinowa jest bardziej łagodna, mniej kwaśna, gorzka, jak również znacznie jaśniejsza niż kawa, która zawiera kofeinę. Oczywiście w kawie bezkofeinowej, również znajdziemy kofeinę, jednakże dopuszczalna ilość, to 0,1 g/100 g. W zdecydowanej większości kaw bezkofeinowych, ilość kofeiny jest niższa, aniżeli zakładają te normy.

Czym właściwie jest kofeina?

Zapewne, jeżeli myślimy o kofeinie, to pierwszym naszym skojarzeniem będzie kawa, co jest jak najbardziej trafnym skojarzeniem. Kawa stanowi źródło kofeiny naturalnego pochodzenia, w przeciwieństwie na przykład do napojów energetyzujących, do których kofeina jest dodawana podczas przeprowadzenia procesu technologicznego. Kolejną grupą produktów, jakie we własnym składzie mają kofeinę, są poszczególne leki. Musimy wiedzieć, że bardzo częstymi źródłami kofeiny jest kawa, ale również herbata, czy też kakao. Działanie kofeiny sprowadza się na bezpośrednim jej wpływie na nasz ośrodkowy układ nerwowy. Właśnie dzięki temu, nasz układ nerwowy jest pobudzony, poprawia się nasz humor, jak również koncentracja, czy też pamięć. Zdecydowanie najwyższe natężenie kofeiny we krwi, następuje po blisko 40 – 60 minutach, od chwili jej spożycia.

Czy kawa bezkofeinowa jest zdrowa?

Osoby zdrowe, które nie borykają się z różnymi problemami, takimi jak na przykład nadmierna pobudliwość, nadciśnienie, mogą być kawę w umiarkowanych ilościach, a więc maksymalnie dwie szklanki dziennie. Kawa w takiej ilości nie będzie szkodliwa. Trzeba wiedzieć, że przez wiele lat picie kawy było demonizowane. Obecnie jednakże wiadome jest, że kawa w umiarkowanych ilościach, ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Kawa bezkofeinowa od tej zawierającej kofeinę, różni się przede wszystkim zawartością kofeiny. Wartość odżywcza obu tych kaw, jest bardzo podobna do siebie, z tym że w kawie bezkofeinowej, znajdziemy nie co mnij substancji aktywnych, aniżeli w kawie, która zawiera kofeinę. 

 

Możliwość komentowania Czy kawa bezkofeinowa szkodzi? została wyłączona